Zintegrowany system zdalnego pomiaru temperatury ciała

Kamera termowizyjna Zestaw

Zestaw ThermoCHECK

ThermoCHECK przygotowany przez firmę ERTEOS System przy ścisłej współpracy z marką kamer NOVUS i oparty na jej urządzeniach to zestaw tworzący pełne i autonomiczne stanowisko do zdalnego pomiaru temperatury ciała ludzkiego. W niespotykanym dotąd stopniu ułatwia pracę portierów i osób kontrolujących wejście pracowników na teren przedsiębiorstwa i zapewnia natychmiastowe wskazanie osób o podwyższonej temperaturze ciała. Pozwala to na ich szybkie odizolowanie i przekłada się bezpośrednio na zapobieganie skutkom chorób zakaźnych i niezakłóconą pracę przedsiębiorstwa lub urzędu. System działa na tej samej zasadzie co pirometr ręczny - mierzy wartość emitowanych promieni podczerwieni. Różni się natomiast tym, że kamera dokonuje pomiary dla znacznej ilości punktów bez względu na odległość.

ThermoCHECK to zestaw NVIP-8912M/TS SET od firmy NOVUS, który my rozszerzamy o dodatkowe elementy takie jak monitor, sygnalizator, okablowanie oraz kompleksowo montujemy i kalibrujemy na obiekcie, aby spełniał wszystkie Państwa oczekiwania. Nie sprzedajemy wyłącznie urządzeń, ale kompleksową usługę wraz z dostawą na miejsce, aby mieli Państwo pewność, że system będzie działał poprawnie, kiedy będzie najbardziej potrzebny.

Działanie systemu

System zdalnego pomiaru temperatury ciała działa na zasadzie porównania temperatury ciała kontrolowanej osoby z elementem kalibrującym. Wykorzystanie kamery termowizyjnej i spektrum emisji promieni podczerwonych pozwala na uzyskanie dokładności rzędu 0.3 °C, co wiąże się bezpośrednio z dokładnym wynikiem. Wszystkie pomiary są widoczne na monitorze przez osobę obsługującą system. Każdy pomiar przypisywany jest do konkretnej osoby i zostaje zapisany w bazie danych wraz ze zdjęciem twarzy. W przypadku wykrycia osoby o podwyższonej temperaturze ciała system natychmiast powiadamia operatora oraz uruchamia pulsujący sygnał świetlny. Na monitorze pokazuje się powiadomienie o pomiarze z dokładnym określeniem osoby, której ten pomiar dotyczył.

Pomiarem można objąć zarówno pracowników, klientów, jak również osoby odwiedzające. System przewidziany jest więc dla urzędów, szpitali, szkół, przedszkoli, firm zatrudniających pracowników, i wielu innych obiektów, w których nie można dopuścić do epidemii. Pomiar temperatury w pracy jest obecnie najskuteczniejszym sposobem na ochronę pracowników przed zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i skutkami choroby COVID-19.

Cechy technologii:

 • Jednoczesny pomiar do 16 osób w mniej niż 1 sekundę
 • Brak fałszywych alarmów- dzięki zastosowaniu zaawansowanej analizy obrazu pomiar dokonywany jest wyłącznie w obrębie twarzy
 • Wynik pomiaru przypisany jest do konkretnej osoby i wraz z obrazem przechowywany w bazie danych co ułatwia późniejszą analizę
 • Pomiar temperatury z dokładnością do 0,3 °C
 • Liczba efektywnych pikseli kamery termowizyjnej: 400 x 300
 • Liczba efektywnych pikseli kamery głównej: 1920 x 1080
 • Natychmiastowe powiadamianie - optymalizacja pracy portierów

Skład zestawu ThermoCHECK:

 • Zestaw NOVUS NVIP-8912M/TS SET
 • Monitor LED 24"
 • Sygnalizator optyczny
 • Okablowanie, akcesoria montażowe i instalacja systemu
 • Konfiguracja i kalibracja

System dostępny wyłącznie na zamówienie

Zadzwoń, aby zamówić: 696 96 99 66

Materiały promocyjne wykorzystane na stronie są własnością AAT HOLDING S.A.